Qoltec Złącza światłowodowe LC/PC | Singlemode | 2.0mm | Zestaw montażowy | 200szt.

CENA: -,-- PLN
Czas wysyłki: 24 Godziny
Kod produktu: 54432
Kod EAN: 5901878544328

złącze światłowodowe

Złącze światłowodowe przeznaczone jest do łączenia światłowodów. Umożliwiają przełączanie oraz łączenie linii optycznych. Dzięki najwyższej jakości złączy optycznych zapewnione jest jak najmniejsze tłumienie. Każde złącze różni się od siebie, w zależności od rodzaju włókna światłowodowego oraz wielkości i metody polerowania ferruli. Ferrula to rurka, która jest wykonana ze spieku ceramicznego i stanowi ona osłonę oraz prowadnicę dla włókna optycznego w złączu.

Złącza LC/PC

Zaletą złączy LC są ich niewielkie wymiary, co powoduje, że mogą być one wykorzystywane w miejscach, które mają duże zagęszczenie pól przełączeniowych. Posiadają one również system blokady zatrzaskowej, który zabezpiecza przed przypadkowym wyciągnięciem złącza. Złącza LC stosuje się w sieciach LAN, WAN oraz FTTD, na kolei, w sieciach telekomunikacyjnych, w sieciach telewizji kablowych oraz w technice pomiarowej. Obecnie reflektowana technika stykowego kontaktu PC powierzchni czołowych włókien pozwala uzyskiwać jak najmniejsze straty na złączu optycznym, zachowując równocześnie wysoki poziom odbicia wstecznego. W złączach tego typu tłumienie wsteczne wynosi nie mniej niż 40 dB. Utrzymanie takich parametrów wymaga wysokiej precyzji wykonania czoła włókna, jego polerowania i zachowania odpowiedniej krzywizny otaczającej włókno ferruli.

Zaufanie potwierdzone gwarancją

Zależy Ci na wysokiej jakości kupowanego produktu? Nasze rozwiązania spełnią Twoje oczekiwania. Każdy z oferowanych przez nas zestaw złączy światłowodowych objęty jest 24 miesięczną gwarancją obowiązującą od dnia zakupu.

Gwarancja: 24 miesiące
Szerokość opakowania: 100
Wymiary opakowania: 200 x 200 mm
Głębokość / Długość opakowania: 20
Zawartość opakowania: Kompletny zestaw do montażu złącza LC/PC - 200szt
Wysokość opakowania: 160
Producent: Qoltec
Waga netto: 0,2820 kg
Średnica kabla: 2.0 mm
Typ włókna: Jednomodowy
Rodzaj złączy: LC/PC
Zastosowanie: Telekomunikacja, przemysł, sieci miejskie rozległe i lokalne, pasywne sieci światłowodowe, telewizja kablowa.
Opakowanie: Polybag
Waga brutto: 0,2830 kg